Wycieczka do Chwalimierza

W dniach 18,19,20 X 2022 klasy 1-3 udały się kolejno na jednodniowe wycieczki do Chwalimierza.

Celem wycieczki, oprócz integracji i zabawy na świeżym powietrzu były warsztaty w ramach akcji „Wyjątkowe miejsca spotkań kreatywności z aktywnością – Był sobie ziemniak”

Chwalimierz to mała urokliwa wieś położona zaledwie 30km od Wrocławia.

Dzieci podczas wycieczki dowiedziały się czy bycie rolnikiem to fajna sprawa i czy zasadzenie własnych roślin jest powodem do dumy i świetną zabawą.

Zaskakująca moc atrakcji i twórcze zajęcia manualne, eksperymenty to tylko mała część tego czekało na nasze dzieci na miejscu. Uczniowie mieli możliwość dokarmiania zwierząt hodowlanych i zbierania ziemniaków na polu. Na koniec na nasze zuchy czekała niespodzianka – ognisko i pieczenie ziemniaków.

Dzieci zmęczone, ale bardzo szczęśliwe wróciły w godzinach popołudniowych do swoich domów. Wszystkie stwierdziły, że zabawa na świeżym powietrzu jest najlepsza.

04 listopada 2022