Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Drodzy Uczniowie,
Szanowni Rodzice!

Po raz pierwszy w historii naszej szkoły przychodzi mi Was pożegnać przez Internet a nie uroczyście na apelu z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/20.

Bieżący rok szkolny był bardzo trudny zarówno dla Was – uczniów, jak również Waszych rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników naszej szkoły. Edukacja na odległość sprawiła, że nie zawsze mogliśmy się widzieć, wspierać i tak zwyczajnie ze sobą pobyć. A przecież tak pięknie jest móc uczestniczyć w Waszym dojrzewaniu, móc dostrzegać Wasze sukcesy. Wspierać, kiedy żyjecie wyzwaniami czy borykacie się z niepewnością. Widzieć w Waszych oczach łzy wzruszenia i szeroki promienny uśmiech będący zwieńczeniem ciężkiej pracy. Dlatego pragnę Wam podziękować za ten wyjątkowy rok szkolny. Za Waszą wytrwałą pracę, zapał do zdobywania wiedzy, rzetelne wykonywanie
zadań i wywiązywanie się z obowiązków ucznia.
           Kilka słów pragnę również skierować do uczniów klas ósmych. To dla Was 8 lat temu zabrzmiał w tej szkole pierwszy dzwonek. Zostaliście wtedy włączeni do społeczności uczniowskiej. Krok po kroku pokonywaliście bariery, zdobywaliście wiedzę, by stawać się ludźmi mądrymi, świadomie wybierającymi drogę swojej przyszłości. Bagaż wspólnych doświadczeń, nierzadko okupiony łzami uczynił z Was osoby bardzo sobie bliskie. Dzisiaj jednak nastał czas pożegnania. Trzeba pamiętać, że coś się musi zakończyć, aby mogło się zacząć coś nowego! Przed Wami kolejny etap życia. Czekają Was nowe wyzwania i coraz bardziej dorosły świat. Uczcie się dokonywać mądrych wyborów, które pozwolą Wam spełnić wszystkie Wasze marzenia! W życiu kierujcie się wyłącznie tymi zasadami, które pozwolą Wam zawsze zachować godność oraz zdobyć szacunek i uznanie innych. Być może Wasze drogi się rozejdą, ale w murach tej szkoły zawsze znajdziecie miejsce dla Was przyjazne. Życzę Wam, by zdobyta wiedza, wspólne doświadczenia pozytywnie wpływały na Wasze dalsze życie. By lata spędzone w tej placówce wyryły się głęboko w Waszych sercach i pozostały tam, szczególnie w trudnych chwilach, by dawać Wam poczucie siły jaka w Was drzemie. Życzę Wam również , abyście w kolejnej szkole odnaleźli miejsce dla siebie, zawarli nowe przyjaźnie oraz spotkali życzliwych i wymagających nauczycieli.
                Podziękowania za ten wymagający rok szkolny należą się również Rodzicom. Jesteśmy wdzięczni Państwu za pomoc, wyrozumiałość i wspieranie swoich dzieci. Jak pisał Fiodor Dostojewski „Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodziny”. Dziękuję również za szczerość i otwartość w chwilach, gdy popełnialiśmy błędy. Państwa wskazówki były dla nas niezwykle cenne.

Szczególne podziękowania należą się Prezydium Rady Rodziców:
p. Patrycji Pater, p. Ewelinie Karczewskiej, p. Pawłowi Cedlerowi, p. Joannie Bryle i p. Tomkowi Łyskowi za aktywną pracę na rzecz środowiska szkolnego pomimo wielu zawodowych obowiązków. Dziękuję również Rodzicom, którzy aktywnie wspierali Radę Rodziców oraz moje dyrektorskie działania. Są to Państwo:

pp. Paulina i Adam Mosiej, pp. Nina i Łukasz Bób, pp. Aleksandra i Krzysztof Chwalczyk, pp. Monika i Piotr Buzar, p. Maciej Karczewski, p. Grzegorz Łazarczyk, p. Małgorzata Hamera, p. Paweł Stańko, p. Justyna Misiuna, p. Monika Zagajewska, p. Dagmara Baraniecka, p. Marta Brzózka, p. Piotr Żbikowski, p. Marian Bątkiewicz, p. Magdalena Matysek-Imielińska, p. Urszula Podgórska, p. Marcin Groński, p. Jarosław Wiśniewski, p. Żaneta Bartczak, p. Justyna Kotwińska, p. Marcin Kaźmierczak.

Swój czas i energię poświęcali również rodzice w pracę na rzecz klasy, którym bardzo dziękujemy: p. Malwina Rajkowska, p. Ewa Walicka z klasy 1b, p. Jacek Małecki, p. Marta Jabłońska, p. Żaneta Bartczak z klasy 1c, p. Wioletta Gryglewicz, p. Katarzyna Najbor z klasy 2a, p. Marian Bątkiewicz, p. Małgorzata Furmanek z klasy 2b, p. Beata Kuca, p. Hanna Sarżyńska, p. Adam Zalewski, p. Monika Wiśniewska, p. Grzegorz Łazarczyk, p. Anna Hołoszkiewicz z klasy 2c, p. Agnieszka Gawlińska, p. Justyna Misiuna, p. Aneta Król, p. Mariusz Michalski z klasy 3a, p. Nina i p. Łukasz Bób z 3b, p. Joanna Bryła, p. Katarzyna Komar, p. Katarzyna Kolačkov,p. Aleksandra Chwalczyk, p. Justyna Kotwińska, p. Katarzyna Gromadzka, p. Marta Mrózz klasy 4a, p. Justyna Berezowska, p. Anna Beck, p. Dominika Kaczorowska, p. Magdalena Nadurak, p. Anna Palczyńska, p. Ewa Mamończyk z klasy 5a, p. Małgorzata Hamera,p. Joanna Łysek z klasy 5b, p. Honorata Tomczyk, p. Małgorzata Słowik, p. Marta Walas, p. Paweł Cedler, p. Jaskólska Joanna, p. Gębicka Dorota, p. Grońska Magdalena, p. Onyśko Agata z klasy 5c, p. Magdalena Maciołek z klasy 5d, p. Patrycja Pater z klasy 6a, p. Renata Ciesielska, p. Magdalena Matysek – Imielińska, p. Monika Błachucka, p. Monika Nowaczyk z klasy 6b, p. Justyna Misiuna, p. Józefa Kiszka, p. Joanna Rosik z klasy 6c, p. Żaneta Bartczak, p. Anna Kalbarczyk z klasy 7a, p. Małgorzata Furmanek, p. Elżbieta Musiał, p. Marcin Kazimierczak, p. Ewelina Gawlińska, p. Ewa Kubieska z klasy 7b, p. Joanna Bryła, p. Katarzyna Ostoja-Solecka z klasy 8a, p. Aneta Król, p. Joanna Rosik z klasy 8b.

Dziękuję także p. Janowi Marianowi Grzegorczynowi - Wójtowi Gminy Miękinia oraz p. Ewelinie Mazurkiewicz – Dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych za udzielone wsparcie i zaufanie, dzięki któremu udało nam się osiągnąć wiele z zaplanowanych celów.

Jesteśmy wdzięczni również Ochotniczej Straży Pożarnej w Lutyni, która zawsze służy pomocą na rzecz naszej placówki.

Pamiętajmy, że szkoła to przygoda życia, bezpieczna przystań – miejsce bliskie sercu, które na zawsze pozostaje w pamięci.

Życzę wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji!

Mam nadzieję, że wszyscy wypoczęci, uśmiechnięci, zdrowi i pełni zapału do pracy
spotkamy się we wrześniu, by uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny.

Z poważaniem,
Jadwiga Rybacka – Dyrektor ZSP w Lutyni