Zielona Szkoła w Przemkowie

22 marca 2023 r. uczniowie klasy 2b i 2 c pojechali na trzydniową wycieczkę do Przemkowa. Po rozpakowaniu plecaków i walizek oraz samodzielnym pościeleniu łóżek poszliśmy na dłuższy spacer w czasie którego zebraliśmy kamienie potrzebne do wykonania Układu Słonecznego. Natomiast po kolacji bawiliśmy się na dyskotece razem z uczniami z innej miejscowości. Okazuje się, że dzieci doskonale znają teksty piosenek wielu polskich i zagranicznych wokalistów.

W kolejnym dniu poszliśmy na spacer z małymi słoiczkami wyposażonymi w szkło powiększające, do którego ostrożnie przetransportowaliśmy owady, aby móc je obejrzeć z bliska. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem naszych obserwacji. Okazało się, że pająki nie są takie straszne jak niektórym z nas się wydawało. Po powrocie do Domu Wczasów Dziecięcych mieliśmy warsztaty naukowe, w czasie których - pracując w parach -  uczniowie wykonali eksperymenty przy użyciu produktów dostępnych w każdy domu takich jak: olej, soda oczyszczona, cukier, płyn do naczyń. Jednak największą radość i zachwyt sprawiły dzieciom warsztaty tkackie - serdecznie pozdrawiamy Panią Leokadię. Część uczniów zakupiła ramki potrzebne do utkania małego dywanika i po powrocie do domu dalej szlifuje swoje tkackie umiejętności 😊. Wieczorem znów bawiliśmy się na dyskotece a następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy do Lutyni.

Czas spędzony z naszymi uczniami w Przemkowe uważam za bezcenny. Dzieci wykazały się ogromną samodzielnością, odwagą i ciekawością świata. Wspaniale ze sobą współpracowały, pomagały sobie w różnych i niekiedy zupełnie nowych sytuacjach.

Razem z p. Agnieszką Wolniewicz, serdeczne podziękowania - za czuwanie dniem i nocą nad bezpieczeństwem dzieci - składamy dla Pani Agnieszki Dziedzic i Pani Barbary Kwidzyńskiej – Ansel. Drogie Panie, bardzo chętnie pojedziemy z Wami na każdą wycieczkę 😊.

Opracowały: Anna Gorczyca i Agnieszka Wolniewicz

27 marca 2023