14 października 2019

Już kolejny raz grupa uczniów z klas siódmych i ósmych wzięła udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Wydarzenie to miało miejsce 10 października, kiedy to o świcie wyruszyliśmy z naszym sztandarem do Częstochowy. Centralnym punktem uroczystości była Msza Święta odprawiona pod przewodnictwem ks. bp Tomasika. Podczas homilii usłyszeliśmy wyjaśnienie i rozwinięcie hasła tegorocznego Dnia Papieskiego, a jednocześnie hasła naszej pielgrzymki: „Wstańcie, chodźmy!”. Ksiądz biskup nawiązał do treści przemówień Jana Pawła II wygłoszonych podczas Jego Pierwszej Pielgrzymki do naszej Ojczyzny, której w tym roku obchodzimy 40-tą rocznicę. Przypomniano nam, jak wielkie dziedzictwo i bogactwo otrzymaliśmy zarówno od naszego Papieża jak i Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego. Te niezwykłe osobowości nauczyły nas jak być wielkimi Polakami, ludźmi pełnymi wiary, mądrości, wrażliwości na sprawy Boskie i ludzkie. Po Mszy świętej nastąpiło odczytanie listu napisanego przez uczniów do Papieża Franciszka oraz Aktu Zawierzenia naszych szkół Maryi – Matce Kościoła. Z placu pod Szczytem przeszliśmy do Kaplicy Cudownego Obrazu Madonny Częstochowskiej, gdzie mieliśmy możliwość na osobistą modlitwę w intencjach, z którymi przyjechaliśmy. Następnie zwiedziliśmy Jasnogórski Skarbiec, Muzeum 600-lecia, Salę Rycerską oraz Kościół św. Barbary i Kaplicę z cudownym źródełkiem. Całej naszej pielgrzymce towarzyszyła atmosfera pełna wzajemnej życzliwości, entuzjazmu, rozmodlenia i radości, jak na uczniów Jana Pawła II przystało.

Opracowała: Beata Biernacka

Zlot Rodziny Szkół im. Jana Pawła II