07 listopada 2021

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

dotychczasowa ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. 

Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

W związku ze zmianą numeru telefonu zwracam się z uprzejmą prośbą o upowszechnienie tej informacji wśród uczniów oraz na stronach internetowych Państwa szkoły lub placówki.

Uprzejmie proszę, aby ze wszystkich tablic informacyjnych, plakatów i materiałów, stron internetowych upowszechniających pomoc w kryzysie psychicznym został usunięty dotychczasowy numer, a w jego miejsce pojawił się aktualny. 

Istotne jest, aby jak najwięcej osób dowiedziało się, że telefon zaufania działa i można z niego korzystać całodobowo.

Zależy nam na zachowaniu ciągłości wsparcia dzieci i młodzieży przeżywających lęki, napięcia emocjonalne, kłopoty i trudności wpływające na zdrowie psychiczne.

Poniżej link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/ .

 

Z wyrazami szacunku

Roman Kowalczyk

Dolnośląski Kurator Oświaty 

Zmiana numeru telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży