09 kwietnia 2024

W minionym, poświątecznym tygodniu, maluszki z grupy KOTKÓW poświęcały swoją uwagę jednemu z symboli Wielkanocy - kurczaczkowi.

Dowiedziały się, że z niektórych jaj mogą wykluć się pisklaki, a także w jaki sposób wydostają się ze skorupki, jaki mają kolor, co lubią jeść oraz jakie wydają dźwięki. Dzieci zebrały również jajeczka z naszego żłobkowego kurnika.

Nasi podopieczni świetnie się spisali podczas zabawy muzyczno-ruchowej "Kurczaczki do gniazd", która polegała na znalezieniu przez każde dziecko gniazdka - przygotowanej wcześniej obręczy.

Z pomocą opiekunek maluszki wykonały pracę plastyczną - dopasowały i przykleiły dwuelementowe puzzle.

Aby zapewnić dzieciom porcję ruchu na świeżym powietrzu, korzystając z pięknej wiosennej pogody, codziennie odwiedzaliśmy nasz plac zabaw.

Opracowała Beata Babij

Żółciutkie kurczątko