25 kwietnia 2024

W dniu 23.04.2024 w Publicznym Przedszkolu w Miękini odbył się  Gminny Konkurs Ekologiczny        pt : „ Z Ekologią na Ty” dla dzieci z grup zerowych.

W konkursie brały udział przedszkola z naszej gminy Miękinia. Naszą placówkę reprezentowały Ania Tarnowska i Hania Rostek z grupy „Liski”, Malwina Fałkowska i Blanka Dąbrowska z grupy „Motylki” oraz Amelia Malinowska i Tola Godlewska z grupy „Smerfy”.

Podczas konkursu dzieci miały okazje wykorzystać wiadomości o tematyce ekologiczno- przyrodniczej. Rozwiązywały zagadki, segregowały śmieci, udzielały odpowiedzi na pytania i brały udział w konkurencji zręcznościowej.

Miłym przerywnikiem pomiędzy konkurencjami były wspólne zabawy wszystkich przedszkolaków biorących udział w konkursie.

Konkurs uświetnili swoją obecnością burmistrz  Jan marian Grzegorczyn,  pani Dyrektor Samorządowego Zespołu Oświaty – Ewelina Mazurkiewicz oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Miękinia.

Każda z drużyn została nagrodzona dyplomem oraz indywidualnym upominkiem.

Opracowała: Monika Wróblewska

„Z Ekologią na Ty”