25 maja 2023

W maju, w grupie Misiów odbyły się zajęcia z rodzicem p. Sebastianem Jamiołem, który zaprezentował przedszkolakom swoje zainteresowania, hobby. Mieliśmy ogromną radość zobaczyć prawdziwą kulę armatnią po bitwie lutyńskiej, znalezioną w naszym  ziemiach.

Pan Sebastian opowiadał dzieciom o przedmiotach, które znalazł w różnych miejscach w Lutyni i nie tylko, np. korki po butelkach, monety, banknoty, podkowy, metalowe części po starych, domowych narzędziach, łuski z broni itd.

Uwieńczeniem spotkania były zajęcia w terenie, gdzie Misie zamieniły się w prawdziwych odkrywców i za pomocą detektora/wykrywacza metali szukali ukrytych przedmiotów.

Dziękujemy Panu Sebastianowi za odwiedziny i dawkę małej cząstki historycznych przedmiotów by zobaczyć, poznać je z bliska.

Opracowała: Aleksandra Żywicka.

Ciekawe hobby gr. Misie - odkrywca historycznych przedmiotów