21 września 2022

15 września obchodziliśmy w grupie „Liski” – Międzynarodowy Dzień Kropki. Inspiracją do stworzenia tego święta, była historia przedstawiona w książeczce dla dzieci „The Dot” autorstwa Petera H. Reynoldsa. Autor przedstawił w niej, historię dziewczynki
o imieniu Vashti, która odkryła swój talent dzięki nauczycielce plastyki. Ta niezwykła opowieść została przetłumaczona na wiele języków. My również zapoznaliśmy się z treścią tej książki, tak lubianej przez wszystkie dzieci.

Zorganizowaliśmy także, różnego rodzaju, kreatywne zajęcia: stworzyliśmy matematycznego węża, zrobiliśmy place plastyczne z kolorowych kropek, a także bawiliśmy się ruchowo z chustą animacyjną – zmieniając się w cukierników, przygotowujących
i pakujących, kolorowe, okrągłe cukierki. Nie zabrakło także zajęć z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, która jest dla dzieci atrakcyjnym, urozmaiceniem zajęć. Dzień był pełen wrażeń i pozytywnych emocji, pobudził kreatywność, pomysłowość dzieci z naszej grupy, miały one okazję wykazać się one swoimi talentami, zdolnościami, umiejętnością tworzenia oraz  wesołej, bezpiecznej zabawy w grupie.

Opracowanie: Anna Grabowska, Agnieszka Suder, Wiktoria Wilkos

DZIEŃ KROPKI W GRUPIE – „LISKI”