21 września 2022

Grupa „Misie” w ostatnim tygodniu września w przedszkolu zapoznały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego i bezpieczeństwem na drodze. Na pobliskim skrzyżowaniu ubrane w kamizelki odblaskowe, uczyły się poprawnego przechodzenia przez jezdnię. W trakcie zajęć obejrzeliśmy prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne, dzięki którym dzieci poznawały zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania się na ulicy. Utrwalały najważniejsze numery alarmowe (112, 997, 998, 999). Ponadto dzieci wykonały mnóstwo różnorodnych prac plastycznych związanych z ruchem drogowym, a na podsumowanie wiadomości przedszkolaki wykonały własną makietę ruchu drogowego tj. znaki drogowe, sygnalizacje świetlne, przejście dla pieszych, czy drogę rowerową.

Opracowała: Aleksandra Żywicka (wychowawca grupy)

JAK BYĆ BEZPIECZNYM ? - GRUPA MISIE