28 września 2022

Dnia 23.09.2022r. naszą grupę odwiedziła pielęgniarka Pani Dorota mama Jakuba Dębowicza.  Pani Dorota jest położną, dlatego też przyniosła lalkę Bobaska oraz kilka sprzętów potrzebnych w opiece nad noworodkiem. Bardzo ciekawie opowiadała o opiece nad noworodkiem. Dzieci miały możliwość również w praktyce przekonać się, jak należy opiekować się maluszkiem tuż po narodzeniu. Ważyły Bobaska – noworodka, podawały mu kroplówkę, robiły zastrzyki, mierzyły puls oraz osłuchiwały za pomocą stetoskopu.

Na zakończenie dzieci otrzymały od naszego gościa naklejki – Dzielny pacjent.

Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane w spotkanie. Pani Dorocie bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie i świetną zabawę.

Opracowały:

Halina Tomala i Małgorzata Krawczyk

Motylki poznają zawody swoich rodziców – położna.