25 maja 2023

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola z Lutyni w roku szkolnym 2022/2023 brały udział w II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z ekologią na Ty”. Projekt miał na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otaczającą nas przyrodę, tworzenie nowych/trwałych nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia w domu, przedszkolu i najbliższym otoczeniu,.

Dzieci stworzyły m.in. kodeks małego ekologa, dowiedziały się, jak dbać  o środowisko, zapoznały się z gatunkami zwierząt zagrożonymi wyginięciem, co to jest obieg wody w przyrodzie i na czym on polega, dowiedziały się, jak prawidłowo segregować odpady i po co to dla nas w życiu jest taki ważne oraz zostali prezenterami pogody itd.

Dzięki działaniom ekologicznym mamy nadzieję, że nasza planeta Ziemia przetrwa jeszcze wiele, wiele lat razem z nami!

Koordynator projektu: Aleksandra Żywicka.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Z ekologią na Ty" (II edycja) - zakónczony!