08 maja 2023

Grupa Misiów w ostatnim tygodniu pracowała bardzo twórczo z p. Sylwią Szwają na warsztatach z „de coupa’ge” oraz na zajęciach z literatury pięknej - twórczość Marii Konopnickiej.

Przedszkolaki poznały technikę ozdabiania przedmiotów „de coupa’ge” i samodzielnie wykonały wiosenne magnesy.

Celem drugiego spotkania było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku do książek, zachęcenie do rozwijania u dzieci potrzeby kontaktu z książką, do słuchania bajek, wierszy, opowiadań. W świecie literatury dziecięcej autorstwa Marii Konopnickiej czytaliśmy wiersze pt.  „Co słonko widziało”. Dzieci aktywnie brały udział z zajęciach przy wykonywaniu dodatkowych zadań do zapoznanych utworów.

Składamy ogromne podziękowania dla p. Sylwii Szwaji za przygotowanie dla Was wspaniałej dawki wiedzy i zabawy przy poznaniu nowych doświadczeń.

Opracowała: Aleksandra Żywicka.

Warsztaty z p. Szwają