16 maja 2022

W dniu 13.05.2022  grupę VII Smerfów w ramach preorientacji zawodowej oraz z okazji  obchodów w maju Dnia Strażaka, Przedszkole Publiczne w Lutyni odwiedził funkcjonariusz Ochotniczej Straży Pożarnej w Lutyni.

Gość w ciekawy sposób przybliżył przedszkolakom specyfikę pracy strażaka jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych oraz asyście podczas różnych akcji. Dzieci z bliska mogły podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej
i odpowiedzialnej pracy. Także przymierzały hełm strażacki a niektóre z nich nawet kurtkę, gdzie mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy choć przez chwilę. Wizyta strażak na pewno zachęciła niejednego chłopca i dziewczynkę do służby w straży pożarnej. Serdecznie dziękujemy za tą super lekcję.

Pozdrawiamy  i dziękujemy grupa VII Smerfów

Opracowała: Kinga Szajna