03 października 2022

W dniu 30.09.2022 w ramach propagowania i wdrażania preorientacji zawodowej
a także z okazji Dnia Chłopaka Publiczne Przedszkole w Lutyni odwiedziła Lutyńska Ochotnicza Straż Pożarna. Grupy Pszczółki, Jeże, Smerfy i Liski mogły podziwiać wóz strażacki oraz sprzęt pożarniczy stanowiący jego wyposażenie min. nożyce do cięcia blachy, rozpieracz blachy i drzwi, apteczkę do udzielania pierwszej pomocy, wąż strażacki
z pistoletem wodnym, sygnalizatory alarmowe i świetlne. Nasze dzieci utrwaliły sobie jak ważny jest zawód strażaka a Pszczółki z młodszej grupy po raz pierwszy z tak bliska podziwiały wóz strażacki i dzielnych strażaków. Na koniec prezentacji strażacy zrobili wszystkim dzieciom wspaniałą niespodziankę wykonując pokaz gaszenia pożaru za pomocą węża strażackiego. Dzieci podskakiwały i piszczały z radości. To był wspaniały dzień pełen wrażeń i niespodzianek. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Lutyni i wszystkim strażakom.

Opracowała: Kinga Szajna

Wizyta Strażaków w Przedszkolu z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lutyni