20 października 2020

Uczennica klasy 5 Szkoły Podstawowej w Lutyni - Aleksandra Bryła wykazała się niezwykłą obywatelską postawą.

Wracając po lekcjach  do domu, dostrzegła na chodniku leżącego człowieka , który nie dawał oznak życia. Dziewczynka, nie mogąc doprosić się pomocy ze strony przechodzących dorosłych osób, zadzwoniła na numer alarmowy 112 i poprosiła ratowników o pomoc.

Po kilkunastu minutach, na miejsce zdarzenia przyjechał ambulans i zabrał tę osobę do szpitala. Ratownicy nie kryli zdumienia, na widok 11- letniej Oli, która wykazała się taką odpowiedzialnością.

Jej zachowanie i postawa zasługuje na najwyższe uznanie. Powinna być też  wzorem do naśladowania nie tylko dla uczniów, ale również dla dorosłych!

Pan Wójt Gminy  –Jan Marian Grzegorczyn ufundował nagrodę dla niezwykle  bohaterskiej dziewczynki, którą w jego imieniu wręczyła dyrektor szkoły.

Gratulujemy także Rodzicom  Oli  – Państwu Joannie i Bogusławowi Bryłom!

Olu!  Jesteśmy z Ciebie dumni!

ZWYKŁA NIEZWYKŁA " BOHATERKA"